sklep firmowy producenta

Minimalistyczna nowoczesna półka wisząca ścienna na ścianę czarna

Czarne meble w aranżacji wnętrza – porady i inspiracje

Z całą pewnością można stwierdzić, że czarny kolor jest silnym i odważnym elementem w aranżacji wnętrz. Często jest kojarzony z ciężkością i powagą. Stąd też jeżeli nie zostanie zastosowany odpowiednio – może przytłoczyć całe wnętrze. Z drugiej strony wkomponowanie tej barwy w całą aranżację z umiarem i w odpowiedni sposób wprowadzi szczyptę elegancji i luksusu do przestrzeni. Mając więc na uwadze to, że czarny kolor – w zależności od tego, jak jest używany  – może powodować różne efekty w aranżacji pokoju, zastanów się nad sposobem wkomponowania jego elementów. Oto kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę.

Kontrast

Czarny świetnie komponuje się z bielą, tworząc kontrast. W tej roli sprawdzą się również takie kolory, jak: szary i pastele. Czarne meble mogą dodać elegancji i wyrafinowania do dowolnego pomieszczenia. Są to meble uniwersalne i mogą pasować do wielu różnych stylów dekoracji. Pasują do każdego stylu wnętrza, od nowoczesnego po tradycyjny. Czarne meble doskonale kontrastują z jasnymi ścianami i dodatkami. Możesz na przykład umocować na białej ścianie czarne półki wiszące. W szczególności sprawdzi się w tej roli minimalistyczna półka wisząca. Innym sposobem na wprowadzenie koloru czarnego do aranżacji jest umieszczenie na stylowej białej biblioteczce nowoczesnych czarnych figurek dekoracyjnych. Jeżeli lubisz bardziej odważne rozwiązania wyjątkowym wyborem będzie połączenie dwóch kolorów w konstrukcji regału ściennego, tak jak np. regał ścienny Hanna.

                               nowoczesna biblioteczka wiszący regał ścienny czarny                          

Akcenty

Czarny kolor jest doskonały do wykorzystania jako akcent, szczególnie w jasnych przestrzeniach. Można iść w kierunku elementów takich jak ramki, obrazy, lampy, krzesła, krawędzie stołów, kafelki itp. Przykładowo wyposażając salon w nowoczesną dużą biblioteczkę, zyskujesz sporo miejsca na wyeksponowanie dekoracji. Tak więc decydując się na kolor biały biblioteczki, wybierz czarne elementy dekoracyjne – takie, jak: czarne wazony, czarne figurki.

                                    

Pamiętaj, że czarne meble mogą dominować w pomieszczeniu, więc postaraj się zrównoważyć inne elementy, podobnie jak jasne ściany, dywany lub dodatki. Wprowadzaj więc czarny kolor z umiarem, w sposób przemyślany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *