sklep firmowy producenta

Regał Skandynawski Biały Wiszący Półka na Ścianę na Książki

Minimalistyczne półki wiszące: Klucz do porządku i harmonii w domu

Minimalizm w projektowaniu wnętrz to zdecydowanie więcej niż trend. To styl życia, który polega na docenieniu prostoty i użyteczności. Jesteś fanem stylu minimalistycznego? Minimalizm to symbol i motyw przewodni Twojego domu? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, jak aranżować proste minimalistyczne półki ścienne, by były nie tylko praktyczne, ale również estetyczne.

Mniej znaczy więcej – główne cechy stylu minimalistycznego

W minimalizmie liczy się prostota i funkcjonalność. Meble i akcesoria mają zwyczajne prostokątne lub geometryczne kształty. Każdy element wnętrza powinien być funkcjonalny. Unika się dekoracji, które nie mają wartości. Na półkach znajdują się więc tylko najpotrzebniejsze rzeczy – zazwyczaj te, które mają znaczenie dla Ciebie, zarówno funkcjonalne, jak i użytkowe.  Wszystko ma swoje miejsce, a rzeczy są wykorzystywane w sposób, który nie zakłóca harmonii i estetyki wnętrza. Otwarta przestrzeń jest ważnym elementem tego stylu. Wszystko ma swoje miejsce, a rzeczy są wykorzystywane w sposób, który nie zakłóca harmonii i estetyki wnętrza. Często stosuje się zasady symetrii i równowagi, aby mieć poczucie bezpieczeństwa i harmonii.

Meble w stylu minimalistycznym

Meble w tym stylu są zasadniczo pozbawione zbędnych ozdób i detali. Ich forma jest prostokątna lub geometryczna, z łagodnymi krawędziami. Dominują kolory takie jak biel, szarość, czerń i beż. Rzadko spotykamy się z żywymi barwami, chyba że jako subtelny akcent. A więc jakie wybrać meble?  Lepiej wybrać kilka dobrze funkcjonalnych mebli, niż zapełnić przestrzeń tanimi i mniej wytrzymałych elementów. Wybierz więc meble z prostą solidną formą, pozbawione niepotrzebnych zdobnych detali i przemyślaną konstrukcją (zobacz np. półka ścienna nr 33, półka ścienna nr 6, półka ścienna nr 7).

                                                                                     nowoczesna półka wisząca na ścianę szara

Symetria i równowaga

W minimalistycznym designie bardzo ważna jest symetria i równowaga. Warto więc wybrać meble o prostych, geometrycznych kształtach (zobacz np. półka wisząca Hanna, regał Katia, półka wisząca nr 1). Dzięki  swojej ciekawej konstrukcji tworzą nie tylko praktyczne miejsce do przechowywania, ale także stanowią element dekoracyjny.

                                                                                           nowoczesna półka wisząca na ścianę regał ścienny czarny

Funkcjonalność

Pamiętaj, że miejsce powinno być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne. Ważne więc  by półki wiszące mogły posłużyć do przechowywania książek, zdjęć lub innych przedmiotów, które są Ci potrzebne (zobacz np. półka wisząca nr 24, półka wisząca nr 27). Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania,  a dzięki nowoczesnej formie mebli pomieszczenie będzie wyglądać stylowo.

                                                                                                     

Aranżacja minimalistycznych półek wiszących

Figurki, wazony czy świeczniki mogą stać się prawdziwymi perełkami na Twoich półkach. Dobrze jest jednak wkomponować tego typu dekoracje z umiarem i nie umieścić zbyt wielu elementów – mogą bowiem wprowadzić chaos. Rośliny również dobrze komponują się z minimalistycznym stylem. Nie tylko dodają kolorytu, ale także wprowadzają do wnętrza trochę natury. Wybieraj rośliny o prostych kształtach i posadź je w jednolitych, minimalistycznych doniczkach. Małe, wiszące rośliny doniczkowe wspaniale będą prezentować się na wiszących półkach ściennych o minimalistycznej formie (zobacz np. półka ścienna nr 10, półka ścienna nr 19).

                                                                   półka ścienna wisząca na ścianę nowoczesna sonoma                                        nowoczesna ścienna półka wisząca na ścianę czarna

Meble w stylu minimalistycznym to doskonały wybór dla tych, którzy cenią sobie prostotę, funkcjonalność i elegancję. Są one nie tylko piękne, ale także bardzo praktyczne, co sprawia, że doskonale wpasowują się w przestrzeń mieszkalną. Brak zbędnych detali i ozdobników podkreśla ich nowoczesny charakter. Pomagają w efektywnym i funkcjonalnym urządzaniu przestrzeni. Ich prosty design sprawia, że łatwo jest je wpasować w różne style wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *