sklep firmowy producenta

półka ścienna loft do salonu do jadalni nowoczesna styl skandynawski

Jak zrobić półkę wiszącą?

Jak zrobić półkę wiszącą? 

Półki ścienne to idealne rozwiązanie dla małych pomieszczeń domowych. Stanowią niebanalne dopełnienie aranżacji, jednocześnie będąc praktycznym miejscem do przechowywania różnych rzeczy. Chcesz dowiedzieć jak zrobić półkę wiszącą?
Pomożemy Ci!

Projekt półki wiszącej i przygotowanie

Na samym początku należy przygotować projekt półki. Trzeba zastanowić się gdzie będziemy chcieli umieścić taką półke i określić odpowiednie wymiary. 

Następnie organizujemy odpowiednie narzędzia, czyli wyrzynarka, wkrętarka, wiertarka, papier ścierny, śrubokręty i kątowniki. Dodatkowo poziomica, nożyczki, ołówek, farba akrylowa oraz wkręty.

Przygotowanie deski 

Kiedy wszystkie potrzebne narzędzia są już zorganizowane, możemy brać się do pracy. Zaczynamy od przycięcia drewna do wyznaczonych wcześniej rozmiarów. Następnie szlifujemy drewno, aby nic ostrego nie wystawało. 

Kolejnym krokiem jest pomalowanie deski. Przed malowaniem warto przyszłą półkę zabezpieczyć odpowiednim impregnatem. Dzięki temu deska nabierze ładnego wyglądu, będzie trwalsza oraz uchroni się od pleśni, grzybów, wilgoci i owadów. Po nałożeniu impregnatu, malujemy deskę odpowiadającą nam farbą akrylową, która zapewnia dobre krycie i nie pozostawia mocnego zapachu. 

Zamontowanie półki

Ostatnim etapem jest zmontowanie wszystkich elementów. Na początku wyznaczamy miejsca wywiercenia otworów. Następnie wiercimy dziury, do których zostaną wsuniętę wkręty przytwierdzone do półki. Ostatnim krokiem jest przymocowanie kątowników do ściany, zaraz pod deską. Jest to szczególnie przydatne, kiedy na półce planujemy postawić cięższe rzeczy np. książki. 

A może kupić nie zrobić?

Natomiast najłatwiejszą opcją będzie zakupienie gotowej już półki ściennej. Zaoszczędzi to Twój czas oraz energię. Posiadamy szeroki asortyment półek ściennych, zaczynająć od prostych i minimalistycznych, https://krokusmeble.pl/produkt/polka-wiszaca-scienna-biala-100cm/ po rozbudowne i wielofunkcyjne https://krokusmeble.pl/produkt/polka-wiszaca-regal-nr-15/. Pozwól sobie na wygodę i skorzystaj z naszej oferty, a gotowe zamówienie przyjedzie pod Twoje drzwi! https://krokusmeble.pl/kategoria/polki-wiszace/ 

Półka wisząca 100 cm – Krokus Meble
Półka wisząca Nr 15 – Krokus Meble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *